ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6365017
*
nr 636 5017
Spegel
Venetiansk, C A Fahlén, Stockholm, höjd: 125
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 11:30:02
1
5.500 kr
26/4 11:30:41
2
5.100 kr
26/4 11:31:11
2
6.300 kr
26/4 14:17:50
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c a fahlén spegel speglar stockholm venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 636 5017
Spegel
Venetiansk, C A Fahlén, Stockholm, höjd: 125
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 11:30:02 | 1 | 5.500 kr |
26/4 11:30:41 | 2 | 5.100 kr |
26/4 11:31:11 | 2 | 6.300 kr |
26/4 14:17:50 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c a fahlén spegel speglar stockholm venetiansk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27